Aktuality

Prieskum podnikateľských zámerov v mikroregióne terchovskej doliny. (16.6.2017)

Vážení obyvatelia mikroregiónu terchovskej doliny, milí priatelia OZ „Partnerstvo pre MAS Terchovská dolina“,

Miestna akčná skupina (MAS) OZ „Partnerstvo pre MAS Terchovská dolina“ sa v súčasnosti uchádza o podporu z eurofondov, ktorá bude tak ako v minulom programovom období (2007–2013) nasmerovaná na podporu rozvoja celého územia MAS (Belá, Dolná Tižina, Gbeľany, Kotrčiná Lúčka, Krasňany, Lutiše, Lysica, Mojš, Nededza, Nezbudská Lúčka, Stráňavy, Stráža, Strečno, Teplička nad Váhom, Terchová, Varín, Zázrivá) za účasti nielen verejného, ale aj občianskeho a súkromného sektora, ktorý reprezentujete vy, obyvatelia územia.

Pri príprave Stratégie miestneho rozvoja vedeného komunitou (CLLD) a jej opätovnom predložení chceme aktualizovať prieskum záujmu podnikateľov v našich obciach o možnosť čerpať dotácie z našej MAS. Dovoľujeme si vás osloviť s prosbou o vyplnenie dotazníka, ktorý v skratke sumarizuje plánované opatrenia Stratégie CLLD, pri ktorých je možné žiadať finančnú podporu.

Krátky dotazník sprístupníte kliknutím na nasledujúci odkaz: https://goo.gl/…zdNwHn6tuoh1

Zároveň prosíme obce o zazdieľanie dotazníka na webovej stránke obce. Ďakujeme.


Návrh Záverečného účtu obce Kotrčiná Lúčka za rok 2016 (13.6.2017)

Príloha: navrh-zaverecneho-uctu-obce-kotrcina-lucka-za-rok-2016.pdf

Návrh plánu kontrolnej činnosti HKO na 2. polrok 2017 (13.6.2017)

Príloha: navrh-planu-kontrolnej-cinnosti-hko-na-2-polrok-2017.pdf

Deň detí 2017 (6.6.2017)

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa v nedeľu 04.júna 2017 na futbalovom ihrisku v našej obci konalo zábavné podujatie s množstvom zaujímavých atrakcií, ktoré nielen najmenším vyčarovali úsmev na tvári. Deti sa mohli vyblázniť nielen na tradičnom nafukovacom hrade, ale vyskúšať si aquazorbing, ktorý je zábavou pre všetkých bez ohľadu na vek. Mnohé deti si tak mohli vyskúšať kráčanie po vode vo veľkej plastovej guli. Okrem toho si deti mohli nechať namaľovať na tvár alebo telo najrôznejšie tvary a motívy. Počas celého dňa bol zabezpečený pitný režim, občerstvenie a sladké dobroty. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na vás opäť o rok.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRIÍ.


Podporte našu futbalovú mládež (6.6.2017)

Pomôžte nám uspieť v získaní grantu 3.000 Eur od Slovenskej Sporiteľne

Vážení rodičia, hráči, priatelia športu.

Našej akadémii sa podarilo dostať do úžšieho výberu pre zisk grantu od Slovenskej Sporiteľne. Do užšieho výberu sa prepracovalo 79 projektov a 15 z nich získa grant vo výške 3.000 Eur určený na nákup technického a športového vybavenia. Jediným kritériom pre zisk uvedeného grantu je počet získaných hlasov v internetovom hlasovaní. Odovzdanie Vášho hlasu Vám zaberie menej ako minútu:

 1. Kliknite na tento link: http://www.pomahajtesnami.sk/projekt/430
 2. Kliknite na políčko: HLASOVAŤ ZA TENTO PROJEKT
 3. Zadajte Vaše telefónne číslo a odošlite ho
 4. Na Vami zadané číslo Vám príde unikátny kód, ktorý zadáte do políčka na stránke a odošle svoj hlas
 5. Hotovo, Váš hlas bol započítaný.

Pre úspech v celkovom hlasovaní bude potrebné zapojiť veľký okruh ľudí, rodinu, priateľov, známych, spolužiakov a podobne. V minulom roku bolo potrebných na úspech cca 2.800 hlasov. Uzávierka hlasovania je 16. júna 2017 o 23:59.

Pri hlasovaní platí pravidlo, že v rámci grantu môže hlasujúci hlasovať iba raz z jedného telefónneho čísla.

Hlasovanie je bezplatné!!!

Vopred Vám ďakujeme za Vašu podporu.

FA UNITED N-KL-G


Deň matiek 2017 (22.5.2017)

„Nie je nič váženejšie ako byť matkou. Všetky mamy určite potvrdia, že byť mamou je niečo nádherné, napĺňajúce, radostné, zároveň aj zodpovedné, veľa razy náročne a niekedy aj bolestné „

Týmito slovami sa prihovorila poslankyňa obecného zastupiteľstva pani Vlasta Hrušková všetkým prítomným mamám na slávnostnom posedení v sále kultúrneho domu. Tohtoročné posedenie sa uskutočnilo tradične druhú májovú nedeľu dňa 14.05.2017, ktorá patrí všetkým mamám. Po slávnostnom príhovore starostu obce pána Jozefa Žabku nasledoval program, ktorí pre naše mamy pripravili deti z tunajšej Materskej školy a zo Základnej školy Gbeľany.Po ich vystúpení nasledovalo malé občerstvenie s koláčikmi, pri ktorom zneli tóny hudobníka Ignáca Haluzu.

Ďakujeme všetkým mamám za účasť a vystupujúcim za krásne strávené nedeľňajšie posedenie.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRIÍ.


Naše dievčatá víťazkami turnaja TALENTS TROPHY 2017 v Bardejove. (22.5.2017)

Dňa 20.5.2017 sa v Bardejove uskutočnil medzinárodný turnaj prípraviek pod názvom CFT TALENTS TROPHY 2017. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 52 družstiev, ktoré spolu súperili v kategóriách U7, U8, U9, U10 chlapci a WU 10, WU 12 dievčatá.

Od vzniku FA UNITED N-KL-G (Futbalová akadémia UNITED Nededza-Kotrčiná Lúčka-Gbeľany) bol práve tento turnaj úplne prvým, kde naša akadémia vystupovala oficiálne pod týmto názvom, teda FA UNITED N-KL-G. Ide o dôležitý míľnik, ktorým sme odštartovali úspešnú cestu našej futbalovej akadémie.

Našu novodobú históriu sme začali písať v kategórii WU 10 v zápase proti 1. FC Tatran Prešov, na ktorý sme nastúpili po 4-hodinovej únavnej ceste autami. Úvodný gól smeroval do našej siete, avšak v priebehu ďalších minút sme zápas naklonili na našu stranu a ujali sme sa vedenia 2:1. Polčas sa skončil nerozhodne 2:2. Do druhého polčasu sme nastúpili koncentrovane a súpera sme doslova prevalcovali. Na naše konto sme si tak pripísali dôležité víťazstvo v pomere 6:2. Dva góly zaznamenala Diana Bieliková, hetrikom sa zaskvela Lenka Štefanatná, ktorá sa nakoniec stala aj najlepšou strelkyňou nášho družstva so 4 strelenými gólmi. Úplným nováčikom v našej zostave bola Sofia Mravcová, ktorá si v tomto zápase pripísala aj premiérový gól a na celom turnaji predvádzala pozoruhodné výkony.

V druhom zápase sa nám do cesty postavila CFT Academy Slovakia z Popradu. Aj v tomto zápase sme prehrávali a na polčasovú prestávku sa dievčatá rozišli opäť v pomere 2:2, keď za naše družstvo skórovali opäť Diana Bieliková a Lenka Štefanatná. V druhom polčase sme si zachovali chladné hlavy a zápas sme dotiahli do víťazného konca v pomere 3:2, keď rozhodujúci gól strelila Táňa Ďuríčková, pre ktorú išlo o premiérový zásah na tejto úrovni. Táňa navyše pre našu akadémiu získala veľmi významné ocenenie – Najlepšia hráčka celého turnaja. Na toto ocenenie ju nominovali usporiadatelia, ktorí pozorným okom sledovali všetky zápasy. Kľúčové zákroky v tomto zápase predviedla naša brankárka Michaela Aneštíková, ktorá na celom turnaji inkasovala najmenej gólov a pre naše družstvo bola veľkou oporou.

V priamom súboji o prvé miesto sme sa stretli s CFT MFK Vranov nad Topľou. Toto družstvo do tohto momentu prechádzalo turnajom bez straty bodu, rovnako ako my.

Aj v tomto zápase sme inkasovali ako prvý, naše dievčatá sa tým však nenechali vyviesť z tempa a ešte do polčasu vyrovnala naša kapitánka Simona Bieliková po krásnej individuálnej akcii. Do druhého polčasu sme nastúpili s veľkou túžbou po víťazstve a 5 minút pred koncom opäť naša kapitánka Simona Bieliková expresným projektilom zariadila naše víťazstvo v pomere 2:1.

Po záverečnom hvizde explodovala nespútaná radosť našich hráčok, trénerov a prítomných rodičov, nechýbali ani slzy šťastia a záverečný víťazný pokrik. Na slávnostnom vyhodnotení turnaja si dievčatá s veľkou hrdosťou zavesili na krk zlaté medaily a organizátori im do rúk odovzdali nádherný pohár pre víťazov. Veľký podiel na našom celkovom víťazstve okrem spomenutých hráčok majú aj naše defenzívne opory Lea a Nela Galadíkové, ktoré na turnaji zviedli množstvo ťažkých osobných súbojov a z turnaja si odniesli aj niekoľko šrámov na tele. Cenné skúsenosti nazbierala aj najmladšia hráčka nášho výberu Simona Mikolajová, ktorá predviedla mimoriadne bojovný výkon. Celý turnaj sme odohrali v úplne nových dresoch, ktoré nám daroval náš sponzor Anton Obšivan, za čo mu patrí naše obrovské poďakovanie. Nové dresy sme pokrstili tým najlepším možným spôsobom a logo penziónu ANTON nám prinieslo aj povestný kúsok športového šťastia.

Celková výhra na turnaji teší o to viac, že všetky dievčatá bývajú v našich obciach, všetky navštevujú tú istú ZŠ v Gbeľanoch, tvoria výborný kolektív a na turnaj neprišli po víťazstvo ale s túžbou zahrať si futbal pre radosť a zábavu. Všetky dievčatá odohrali rovnaký počet minút a to bez rozdielu ich výkonnosti, čo je našou základnou filozofiou.

Poďakovanie patrí aj starostom obcí Nededza, Kotrčiná Lúčka a Gbeľany, ktorí finančne podporili účasť nášho družstva na tomto významnom turnaji. Dievčatám na záver ešte raz gratulujeme a na ich športovej ceste im prajeme len to najlepšie. Turnaj vyhrali úplne zaslúžene a na svoje výkony môžu byť právom hrdé.

Autor: Peter Galadík


Turnaj futbalových prípraviek. (10.5.2017)

Dňa 1.5.2017 sa v obci Kotrčiná Lúčka uskutočnil prvý jarný turnaj v súťaži prípraviek ObFZ, ktorého sa okrem nášho družstva zúčastnili aj tímy Belá, Krasňany, Mojš a Teplička nad Váhom. Celý turnaj prebehol za krásneho jarného počasia, v duchu fair play a odohralo sa spolu 10 súťažných zápasov. Naše družstvo na úvod nastúpilo proti Krasňanom. Toto stretnutie sme po rozháranom začiatku dotiahli do úspešného konca v pomer 5:3. V druhom zápase sme nastúpili proti neskoršiemu víťazovi celého turnaja Belej, ktorej sme podľahli v pomere 2:5. Chuō sme si napravili v nasledujúcom zápase, keď sme porazili vysokým rozdielom družstvo Tepličky nad Váhom v pomere 7:1. V záverečnom zápase o konečné druhé miesto sme zvíťazili proti mužstvu Mojš, opäť v pomere 5:3. Najlepším strelcom a zároveň najlepším hráčom nášho mužstva bol náš kapitán Denis Belko so siedmymi strelenými gólmi. Strelecky sa darilo aj Marcovi Žabkovi, ktorý strelil 6 gólov a výraznou mierou sa tým pričinil o výborné umiestnenie nášho družstva, ktoré obsadilo konečnú druhú priečku. Tromi gólmi sa prezentoval Michal Dvořák, ktorý svojim výkonom potešil oko nejedného fanúšika. O ďalšie góly nášho družstva sa postar ali Nela Galadíková, Dávid Chovan a Dorota Turská, pre ktorú to bol premiérový turnajový gól. Okrem uvedených hráčov patrili medzi opory družstva aj Táňa Ďuríčková, Lea Galadíková, Diana a Simona Bielikové, Dávid Šimún, Kristián Ondro a Simona Chovanová. Našu svätyňu statočne bránili Michaela Aneštíková a Adam Mikšík. Naše družstvo sa na turnaji prezentovalo veľmi sympatickými výkonmi, na hre nášho tímu badať výrazné zlepšenie, čo potešilo nielen divákov a rodičov, ale predovšetkým trénerov. Deťom patrí za predvedenú hru a tímový výkon veľké uznanie.


Uvítanie deti do života 2017 (13.3.2017)

V nedeľu 12.03.2017 sme v zasadačke kultúrneho domu privítali našich najmenších spoluobčanov, ktorí sa narodili v roku 2016. Slávnostné uvítanie detí do života otvorila pani učiteľka z materskej školy Iveta Zajacová, ktorá následne požiadala starostu obce pána Jozefa Žabku o slávnostný príhovor. Po príhovore nasledovalo krátke vystúpenie detí z materskej školy. Na slávnostnú udalosť boli pozvaní: Michal Drábik a Tatiana Solčanská so synom Šimonom, Marián a Júlia Mikolajoví so synom Matúšom, Tomáš Ament a Miroslava Svitáková so synom Tomášom a s dcérou Luciou, Marián a Lucia Mičíkoví s dcérou Klaudiou, Miroslav a Simona Hruškoví so synom Lukášom, Michal a Eva Zajacoví so synom Jakubom a Ivan a Zuzana Sirockí s dcérou Dianou. Pri tejto príležitosti bol urobený slávnostný zápis do pamätnej knihy obce Kotrčiná Lúčka, do ktorej sa rodičia postupne podpísali.Zároveň si rodičia prevzali upomienkové darčeky pre svoje ratolesti. Po krátkom posedení s občerstvením pani Zajacová slávnosť ukončila.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRIÍ


Fašiangy 2017 (10.3.2017)

Tradícia fašiangových veselíc je hlboko zakorenená v ľudovej kultúre. Fašiangy boli časom plesov, zábav, karnevalov, priadok, zakáľačiek, svadieb. Konali sa fašiangové obchôdzky s rôznymi typmi masiek sprevádzané fašiangovými tancami. Fašiangové zvyky sa v redukovanej podobe zachovávajú na väčšine územia Slovenska a tak tomu bolo aj v sobotu 25.02.2017 v na­šej obci.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRIÍ


3. ROČNÍK LYŽIARSKEHO PRECHODU " LÚČANSKÁ STOPA " (14.2.2017)

Dňa 29.01.2017 sa uskutočnil 3. Ročník lyžiarskeho prechodu „ Lúčanská stopa „ Tento rok sa registrovalo 51 vyznávačov bežeckého lyžovania, z ktorých najstarší účastník pán Peter Ďúgel tento rok oslávi svoje 70 – té narodeniny a najmladší účastník Max Zaťko bude mať 11 rokov. Všetkých zúčastnených na tomto podujatí privítal starosta obce Jozef Žabka, ktorý skonštatoval, že účasť je opäť rekordná a zaželal im príjemný zážitok. Po krátkych organizačných informáciách o pripravených trasách sme sa všetci presunuli pešo do sedla Stráň ( Vrchovina). Odtiaľ niektorí začali dlhšiu trasu ( cca 20 km ), ktorá viedla okolo Hája späť do sedla a následne pokračovala po kratšej trase ( cca 16 km ) na zvážnicu smerom na Ostré. Väčšina zvolila kratšiu trasu, ktorá bola za ideálneho počasia a profilu trate nenáročná aj pre začínajúcich bežkárov. Po krátkom občerstvení v bufete na Ostrom sme pokračovali cez chatovú oblasť popod kopec Klin. Nasledoval strmší zjazd a po krátkej zvážnici sme sa napojili na trasu, ktorou sme šli na Ostré, ale v opačnom smere. Do Kotrčinej Lúčky sme si užívali slniečko a bohatú snehovú nádielku na lúkach. V kultúrnom dome nás čakali na stoloch dobroty (šikovné kuchárky). Edo Mikuš nám ešte na záver zahral a zanôtil, takže o zábavu nebola núdza. Ďakujeme všetkým, čo pripravovali parádnu športovú akciu a už teraz sa tešíme na ďalší ročník prechodu.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRIÍ.


Futbalový turnaj prípraviek - Belá. (30.1.2017)

Dňa 28.1. 2017 sa v Belej uskutočnil halový futbalový turnaj prípraviek určený pre deti narodené v roku 2008 a mladšie (U9). Turnaja sa zúčastnilo 7 kvalitných družstiev, ktoré si týmto spôsobom spestrili zimnú prípravu. Na turnaji nechýbalo ani družstvo z Kotrčinej Lúčky, ktoré na turnaji síce obsadilo až 7. miesto, ale za svoje výkony sa rozhodne nemusí hanbiť.

Na úvod turnaja sme nastúpili proti favoritovi turnaja MŠK Žilina, ktorému sme podľahli v pomere 2:0. Druhý zápas sa nám do cesty postavili urastení chlapci z Terchovej a po množstve nepremenených šancí sme aj tomuto súperovi podľahli 2:0. Najlepší zápas naše deti odohrali proti domácim futbalistom z Belej, kde svojim premiérovým gólom otvorila skóre Táňa Ďuríčková. Stav 1:0 sme statočne bránili, naše obranné hradby prelomil súper až 2 minúty pred koncom a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou 1:1. V nasledujúcom zápase sme narazili na ďalšieho favorita turnaja Akadémiu JUVENTUS Žilina, ktorému sme podľahli najtesnejším rozdielom 1:0. V predposlednom zápase sme po slabšom výkone podľahli striebornému medailistovi turnaja z Rosiny a v poslednom zápase sme proti víťazovi turnaja FC JUVENTUS Žilina utŕžili prehru v pomere 5:1.

O strelený gól v poslednom zápase sa postarala kapitánka družstva Nela Galadíková, ktorá bola po turnaji vyhlásená za najlepšiu hráčku družstva Kotrčiná Lúčka a z turnaja si odniesla okrem odrenín aj zlatú sošku futbalistu. Významné ocenenie si vyslúžila aj Michaela Aneštíková, ktorá bola vyhlásená za najlepšieho brankára celého turnaja a odniesla si krásne individuálne ocenenie. Pre naše družstvo bola výraznou oporou. Okrem ocenených patrili ku kľúčovým oporám družstva aj Nicolas Slúčik, Simona Bieliková a Lea Galadíková. Najbojovnejší výkon podali Nicolas Kaniak, Diana Bieliková, Dáša Rendeková a Dávid Chovan.

Aj napriek tomu, že išlo o chlapčenský turnaj, v našom družstve hrali prevažne dievčatá, nakoľko v našej obci máme nedostatok chlapcov hrajúcich futbal. Len na porovnanie: zvyšných 6 družstiev malo vo svojej zostave spolu iba jedno jediné dievča, my sme ich mali 8. Aj napriek tejto skutočnosti sme dokázali odohrať vyrovnané zápasy s mimoriadne kvalitnými súpermi, pričom niektorí z nich patria k tým najlepším na Slovensku.

Trénerov potešila najmä zlepšená hra nášho družstva, nasadenie a bojovnosť hráčov ako aj nenahraditeľné skúsenosti, ktoré hráči nášho družstva získali v konfrontácii s kvalitnými súpermi. Počas prebiehajúcej zimnej prípravy sa družstvu OŠK Kotrčiná Lúčka podarilo odohrať už neuveriteľných 24 zápasov a okrem toho deti absolvovali od polovice novembra aj 13 tréningových jednotiek. Veríme, že poctivá a intenzívna zimná príprava sa pozitívne prejaví na hernom výkone družstva po zahájení jarnej časti sezóny.


Medzinárodný turnaj dievčat vo futbale (5.12.2016)

Naše malé futbalistky na medzinárodnom turnaji.

Dňa 3.12.2016 zor­ganizoval AS Trenčín futbalový turnaj dievčat, kde boli pozvané najlepšie družstvá z Čiech aj Slovenska. Potom, ako sa na poslednú chvíľu odhlásili družstvá z Prahy, Brna a Bratislavy, museli organizátori narýchlo nájsť náhradu za tieto družstvá.

Až do Trenčína sa doniesli chýry o šikovných dievčatách z Kotrčinej Lúčky a tak sa organizátori obrátili na našich trénerov a pozvali naše družstvo na tento významný turnaj. Aj keď išlo o turnaj dievčat vo vekovej kategórii U11 (žiačky 5. ročníka) a Kotrčiná Lúčka disponuje ôsmimi hráčkami kategórie U7 až U9, tréneri túto výzvu prijali a spolu s hráčkami pristúpili k turnaju s veľkým rešpektom a odhodlali sa nazbierať cenné skúsenosti v konfrontácií s najväčšími talentami z Čiech a Slovenska.

Turnaja sa nakoniec zúčastnilo 7 družstiev a hralo sa systémom každý s každým. Naše dievčatá teda čakalo 6 pekelne náročných stretnutí. Hneď na úvod sme sa stretli s neskorším víťazom celého turnaja VIX Žilina, ktorému sme podľahli vysoko 0:6. Ďalšiu prehru nám pripravilo české družstvo 1. FC Slovácko, ktoré predvádzalo na turnaji najkrajší futbal. V treťom zápase sme narazili na domáce družstvo AS Trenčín, ktoré sme po výbornom výkone porazili 3:0, pričom všetky góly nastrieľali sestry Bielikové. Nasledovala tesná prehra s výberom Hornej Nitry 0:2, pričom výber Hornej Nitry pozostával z najväčších talentov z Prievidze, Handlovej, Novák, Topoľčian a Partizánskeho. Toto družstvo sa umiestnilo na konečnom 3. mieste.

Nasledoval zápas proti druhému domácemu výberu AS Trenčín, kde sme súperovi podľahli 0:3. V poslednom zápase sme narazili na futbalovú akadémiu z Popradu, ktorá združuje talenty z Prešova, Popradu, Vranova nad Topľou a Lipian. Naše dievčatá s týmto kvalitným súperom podali mimoriadne bojovný výkon a dosiahli cennú remízu 0:0. V našej bránke sa bravúrnymi zákrokmi zaskvela Miška Aneštíková, ktorá mala na remíze veľký podiel.

Ide skutočne o nevídaný fenomén, keď v malej dedinke s počtom obyvateľom cca 480 sa nájde 8 dievčat, ktoré chcú a vedia hrať futbal. Mužstvo posilnila aj Dáška Rendeková z Rajca, pre ktorú to bol prvý turnaj v živote. Naše hráčky pod vedením kapitánky Ley Galadíkovej si za predvedený výkon zaslúžia naozaj obrovské uznanie. Z turnaja si odnášajú cenné skúsenosti, krásne zážitky a v neposlednom rade svoje prvé medaily a zlatý pohár za statočnosť.


Turnaj futbalových prípraviek v Korni - II. ročník o Pohár predsedu ObFZ Žilina (21.11.2016)

Dňa 17.11. 2016 sa v obci Korňa uskutočnil II. ročník turnaja o Pohár predsedu ObfZ Žilina futbalových prípraviek pre deti narodené v roku 2007–2009. Turnaja sa zúčastnilo aj družstvo prípravky OFK Kotrčiná Lúčka, ktoré v mimoriadne silnej konkurencii 15 družstiev obsadilo veľmi pekné 8. miesto. Za Kotrčinú Lúčku nastúpilo 17 detí, z toho 7 dievčat a so súpermi odohrali 8 veľmi náročných a vyrovnaných stretnutí. Naše deti sa nezľakli ani súperov zvučných mien a napríklad proti družstvu MŠK Žilina odohrali bojovný zápas s výsledkom 1:4. Ôsme miesto je výborný výsledok aj vzhľadom na skutočnosť, že v mužstve Kotrčiná Lúčka hralo viac dievčat, ako mali všetky ostatné družstvá dokopy. Naši malí futbalisti môžu byť právom hrdí na svoj výkon, v náročnej konkurencii sa naozaj nestratili a od lepšieho výsledku ich delilo najmä náročné rozlosovanie v základnej skupine. Z výsledkov spomeniem kľúčové víťazstvá nad Tepličkou (4:3), Nededzou (4:1) a Stráňavami (3:0). Úspešný výsledok na turnaji je veľkým povzbudením a motiváciou pre ďalší koncepční rozvoj futbalu v Kotrčinej Lúčke. Veľké poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí svoje ratolesti na turnaji doprevádzali a povzbudzovali ich počas náročných stretnutí. Deti odohrali turnaj pod taktovkou dvojice trénerov Petra Galadíka a Miloša Bielika, ktorým deti svojim výkonom a prístupom urobili veľkú radosť.


Prví absolventi predprimárného vzdelávania v MŠ Kortrčiná Lúčka (23.6.2016)

V školskom roku 2015/16 ukončilo predškolské vzdelávanie v Materskej škole Kotrčiná Lúčka 6 žiačikov. Skvelým vysvedčením absolventa predprimárneho vzdelávania sa môže pochváliť: Jonáško Jurčaga, Tereska Košútová, Lenka Martinčeková, Nicolasko Slúčik, Vanesska Slúčiková a Nelka Šmehýlová.

Prajeme im veľa úspechov v škole a veríme,že sa budeme stretávať a s láskou všetci spomínať na spoločne strávené chvíle.

Tak šťastnú plavbu, buďte šťastní, zdraví, úspešní!


Deň detí 2016 (21.6.2016)

Deň detí, sviatok, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách, každoročne pripadá na 1.júna. V nedeľu 5.júna 2016 sme pre našich najmenších občanov pripravili zábavné poobedie v areáli futbalového štadiónu, kde na nich čakali atrakcie, sladké maškrtky a maľovanie na tvár. Veríme, že si deti spolu s rodičmi užili tento deň a už teraz sa tešíme na Vás opäť o rok.


Protokol NKÚ SR o výsledku kontroly účtovníctva a rozpočtovníctva samosprávy - I. časť (21.6.2016)

V zmysle Uznesenia č. 101/B zo zasadnutia Obecného zastupiteľstva Kotrčiná Lúčka zo dňa 30.05.2016 Obecný úrad Kotrčiná Lúčka zverejňuje Protokol o výsledku kontroly NKÚ SR z účtovníctva a rozpočtovníctva samosprávy. Kontrola sa vykonala v období od 15.02. 2016 do 13.05.2016.

Príloha: protokol-o-vysledku-kontroly-uctovnictva-a-rozpoctovnictva-samospravy-i-cast-str-1-str-9.pdf

Protokol NKÚ SR o výsledku kontroly účtovníctva a rozpočtovníctva samosprávy - II. časť (21.6.2016)

Príloha: protokol-o-vysledku-kontroly-uctovnictva-a-rozpoctovnictva-samospravy-i-cast-str-10-str-17.pdf

Deň matiek 2016 (1.6.2016)

História Dňa matiek siaha až do obdobia antiky. Je to deň, ktorý patrí všetkým mamám, starým mamám, babkám a prababkám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 8. mája 2016. Ani v našej obci sme nezabudli na naše najdrahšie mamičky a pripravili sme si pre ne kultúrny program. Najmenší vyčarili úsmev na tvárach všetkých zúčastnených vďaka svojmu tanečnému a speváckemu talentu.

Ešte raz chceme poďakovať všetkým mamách za ich nekonečnú lásku a obetavosť.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRII.


Zber elektroodpadu (6.5.2016)


Upozornenie na výskyt kliešťov (12.4.2016)

Zápis deti do Materskej školy (10.4.2016)


Uvítanie detí do života 2016 (21.3.2016)

V nedeľu 20.marca 2016 sme v zasadačke Obecného úradu Kotrčiná Lúčka slávnostne privítali našich najmladších spoluobčanov narodených v priebehu celého roku 2015. Program otvorila poslankyňa Obecného zastupiteľstva Vlasta Hrušková, ktorá po príhovore prenechala priestor deťom z MŠ Kotrčiná Lúčka a žiačkám zo ZŠ Gbeľany. Vystúpenie bolo príjemným spestrením slávnosti a dotvorili tak tú správnu atmosféru. Po kultúrnom programe sa prihovoril všetkým prítomným aj pán starosta Jozef Žabka a vo svojom príhovore vyzdvihol nezastupiteľnú úlohu rodiny pri výchove svojich ratolestí.

K slávnostnému aktu bolo prizvaných 8 detí:

 • Šimon KAVECKÝ
 • Martin ONDRUŠ
 • Alex DOLNÍK
 • Lujza VALKOVIČOVÁ
 • Nina SIROCKÁ
 • Laura KIANIČKOVÁ
 • Zora PROROKOVÁ
 • Sofia JAŠŠOVÁ

Na záver slávnosti sa rodičia podpísali do Pamätnej knihy obce a prevzali si darčeky pre seba a svoje deti.

Všetkým najmenším spoluobčanom chceme ešte raz zapriať veľa zdravíčka, lásky a štastné detstvo a ich rodičom veľa radosti a trpezlivosti.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRII.

Voľby do Národej rady Slovenskej republiky 2016 – výsledky hlasovania v obci (6.3.2016)


Stretnutie s Mikulášom 2015. (10.12.2015)

"Miki, Miki, Mikuláš, čo v tom vreci pre mňa máš?“ sa ozývalo našou obcou v nedeľu 6.decembra 2015 pri príležitosti stretnutia s Mikulášom. Podujatie organizované Obecným zastupiteľstvom a starostom obce sa konalo pri vianočnom stromčeku. Každý, kto počas celého roka poslúchal a zarecitoval Mikulášovi peknú básničku, dostal balíček so sladkým prekvapením. Samozrejme, nechýbal anjel ani šibalský čert, ktorý pomáhali s rozdávaním balíčkov. Keďže zimné popoludnia bývajú čoraz viac chladnejšie, tak pre všetky zúčastnené deti bol pripravený teplý čaj a pre dospelých vianočný punč.

Obecný úrad ďakuje sponzorom p. Petrovi Poliačekovi – Hostinec pod Hájom a dobrovoľníkom starajúcim sa o fašiangové tradície v obci za spolupodieľanie sa na tejto akcií.


Turnaj futbalových prípraviek o Pohár predsedu Obfz Žilina. (19.11.2015)

Turnaj futbalovej prípravky OFK Kotrčiná Lúčka v Korni.

V utorok 17.11.2015 sa uskutočnil futbalový turnaj prípraviek o Pohár predsedu Obfz Žilina vo Futbalovej Aréne v Korni. Zúčastnilo sa ho 18 mužstiev zo žilinského okresu, medzi nimi aj prípravka OFK Kotrčiná Lúčka. Po piatich zápasoch v základej skupine A, Kotrčiná Lúčka postúpila spolu s MŠK Žilina do boja o medaily medzi najlepších šesť tímov turnaja. V náročnej konkurencii a po odohratí deviatich zápasov, Kotrčiná Lúčka obsadila krásne 6. miesto a bola označená hlavným organizátorom za najväčšie prekvapenie turnaja. Naším hráčom prípravky (9 chlapcov a 6 dievčat) patrí za tento skvelý výsledok veľké uznanie a vďaka za skvelú reprezentáciu našej obce.

Skupina A:

Kotrčiná Lúčka – MŠK Žilina 0:3

Kotrčiná Lúčka – Bytčica 5:5

Kotrčiná Lúčka – Bánová 2:1

Kotrčiná Lúčka – Mojš 2:0

Kotrčiná Lúčka – Bitarová 5:0

Skupina o 1. až 6. miesto:

Kotrčiná Lúčka – Belá 3:4

Kotrčiná Lúčka – Bytča 0:4

Kotrčiná Lúčka – Juventus Závodie 1:4

Kotrčiná Lúčka – Predmier 1:5


Posedenie so staršími občanmi 2015 (11.11.2015)

Nedeľa 7. novembra 2015 bola venovaná seniorom a dôchodcom obce Kotrčiná Lúčka pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Stretnutie otvoril starosta obce Jozef Žabka , ktorý v mene svojom i v mene obecného zastupiteľstva všetkých prítomných srdečne prívítal a predniesol krátky príhovor. Spestrením programu bol kultúrny program žiakov z našej Materskej školy pod vedením pani riaditeľky Mg. Zuzany Vlčkovej a pani učiteľky Ivety Zajacovej. Po vystúpení žiačikov z MŠ starosta obce zablahoželal jedenástim spoluobčanom , ktorý v tomto roku oslávili svoj jubilejný vek a následne zaželal všetkým pevné zdravie a príjemné posedenie . Nakoniec na počúvanie, ale aj do spevu a tanca zahrala folklórna skupina Rochovienka z Vrania.


O otvorení Materskej školy v našej obci aj v regionálnych novinách (19.9.2015)

2. ročník futbalového turnaja "O pohár starostu obce" 2015 (15.7.2015)

Nedeľa 12.júla 2015 sa v našej obci niesla v príjemnej športovo-zábavnej atmosfére. Na futbalovom ihrisku sa konal futbalový turnaj „O pohár starostu obce“ za účasti štyroch mužstiev, a to OFK Kotrčiná Lúčka, FK Zástranie, OŠK Nededza a TJ Mojš. Podujatie sa zahájilo žrebovaním jednotlivých zápasov o 9.00 hod. a skončilo vyhodnotením turnaja okolo 19.00 hod. Víťazné poháre odovzdal starosta obce.

Konečné poradie mužstiev:

1. TJ Mojš

2. OŠK Nededza

3. OFK Kotrčiná Lúčka

4. FK Zástranie

Počas dvojhodinovej prestávky vyplnili turnajový program zápasy „Prípravky Kotrčiná Lúčka“ a „Prípravky Mojš“ a tiež „Starých Pánov Kotrčiná Lúčka“ a „Brizolit Zástranie“.

Ďakujeme všetkým hráčom, fanúšikom a zainteresovaným osobám, ktoré pomáhali pri organizovaní turnaja. Samozrejme, víťazom gratulujeme a želám veľa ďalších gólov!

Vzácna návšteva žilinského diecézneho biskupa v našej obci (19.5.2015)

Dňa 21.4.2015 v rámci vizitácie do našej obce zavítal prvý žilinský diecézny biskup Mons. doc. ThDr. Tomáš Galis, PhD. Spolu so svojím tajomníkom ThLic. Petrom Švecom, PhD. a našim pánom farárom Mgr. Pavlom Kalabusom navštívili Kaplnku Panny Márie, Pomocnice kresťanov a následne sa presunuli na Obecný úrad Kotrčiná Lúčka, kde ich privítal starosta obce Jozef Žabka, ktorý mu poďakoval za návštevu.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRII.

Deň matiek 2015 (19.5.2015)

„Je tu opäť májová nedeľa – s prívlastkom výnimočná. Asi sa nikto nebude pýtať, prečo výnimočná. No preto, lebo je pre výnimočných ľudí. Dnes sa celý deň bude točiť okolo mamičiek a starých mám.“

Tieto krásne vety a mnohé ďalšie zazneli v nedeľu 17.mája 2015 v sále Kultúrneho domu v Kotrčinej Lúčke. V úvode programu vystúpil starosta obce p.Žabka, ktorý vyzdvihol nenahraditeľnú úlohu matky a poďakoval tak všetkým matkám za ich láskyplnú výchovu svojich ratolestí. Neskôr odovzdal slovo p. Hruškovej, ktorá pripravila s deťmi krátky program. Žiaci Materskej školy Nededza a Základnej školy Gbeľany všetkých zúčastnených potešili milým vystúpením obohateným nielen o básničky a ľudové pesničky, ale aj scénky pripomínajúce deň venovaný mamičkám, teda Deň matiek.

Pre každú mamičku čakal na záver programu kvietok ako symbol lásky, obdivu a úcty, ktorý by pripomínal dnešný deň.

Privítanie novorodencov 2015 (12.4.2015)

Človiečik sa narodil,nuž vitaj medzi nami.

Prvý božtek dostal si, od svojej milej mamy.

Priniesol si nám veľa šťastia a lásky, ktorá nám zastrela všetky bolesti a vrásky.

Si ako jarný kvietok žiarivý, slzy radosti mi stekajú po tvári.

Konečne si prišiel na svet, väčšej lásky a ľúbosti v mojom srdci niet.

Fašiangy 2015 (18.2.2015)

Fašiangový sprievod je dlhoročnou tradíciou v našej obci. Tento rok sme ho privítali v sobotu 14.februára a bol spojený s každoročnou večernou fašiangovou zábavou. Počas celého dňa sa obcou šíril smiech, živá hudba, ľudové piesne, tance a v neposlednom rade skvelá nálada, ktorú sprievod vniesol do každej domácnosti osobne.

Príloha: iadost-na-predprimarne-vzdelavanie-r-2015-2016.doc

Návšteva spoza poľských hraníc (23.12.2014)

V piatok 12.decembra 2014 naša obec privítala poľských obyvateľov partnerských obcí Stryszawa a Brzeznica, s ktorými Kotrčiná Lúčka spolupracuje pri realizacií projektu s názvom „Zvyšovanie kvality infraštruktúry životného prostredia“ v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007–2013 spolufinancovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Seminár sa konal v sále Kultúrneho domu v Kotrčinej Lúčke, kde bolo nielen pre hostí, ale aj domácich, pripravené občerstvenie, výborná večera a zaujímavé prezentácie. Hlavným zámerom semináru bolo venovať sa cieľom projektu, a to:

 1. Vytvoriť lepšie podmienky v oblasti životného prostredia v našom pohraničí.
 2. Zlepšenie podmienok životného prostredia v oblasti infraštruktúry jej dobudovaním a rekonštrukciou.
 3. Zlepšenie podmienok životného prostredia v oblasti vzdelávania občanom o environmentálnom povedomí.
 4. Podpora cezhraničnej spolupráce vzájomnou spoluprácou obcí a ich obyvateľov.
 5. Šírenie osvety o financovaní projektov z EÚ.

Brožúru k projektu si môžete prezrieť nižšie kliknutím na prílohu.

Príloha: brozura.pdf

Rozpočet obce na rok 2015 (17.12.2014)

Príloha: rozpocet-obce-na-rok-2015.pdf

Projekt (13.12.2014)

Mikuláš 2014 (8.12.2014)

Ani tento rok nezabudol sv. Mikuláš na deti z našej obce. V sobotu 6.decembra 2014 sa obcou v poobedňajších hodinách šírili Mikulášske básničky a vinše, ktoré si deti preňho pripravili. Spolu so svojím pomocníkom čertom priniesol deťom balíčky plné sladkostí a dobrôt.

Deň starších 2014 (28.11.2014)

Dňa 23.novembra 2014 sa v sále Kultúrneho domu v Kotrčinej Lúčke uskutočnilo posedenie pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, ktoré bolo spojené s kultúrnym programom. Deti vystúpili s rôznymi básničkami, pesničkami, ale aj tancami. Okrem nich do nálady hrala aj hudobná skupina Galaxy.

Všetkým starším občanom v našej obci prajeme aj tento rok veľa zdravia, šťastia a spokojnosti do ďalších rokov ich života.

O projekte “Zvyšovanie kvality infraštruktúry životného prostredia“ (15.10.2014)

Výzva na predkladanie žiadostí o nájomné byty. (7.7.2014)

Obec Kotrčiná Lúčka na základe uznesenia OZ č. 169 vyzýva všetkých záujemcov o pridelenie obecného nájomného bytu (ONB), aby svoj záujem vyjadrili zaslaním predbežnej žiadosti o pridelenie bytu.
Bytová politika obce v dohľadnom čase vyzerá tak, že už v tomto roku ( t.j. 2014) by sa mohla realizovať výstavba nájomného bytového domu (NBD). Podľa tohto záujmu sa rozhodne, aký veľký NBD by sa staval. Je možná výstavba NBD s 8 – bytovými jednotkami resp. s 12 – bytovými jednotkami. V prípade výstavby NBD s 8 – b.j. by v dome boli 3×3izbové byty, 2×2 izbové byty a 3×1 izbové byty. V riešení NBD s 12 – b.j. by to bolo 4×3 izbové byty, 4×2 izbové byty a 4×1 izbové byty. Nájomné v týchto ONB by sa malo pohybovať v nasledovne : 1 – izbový byt cca 50,– až 60,– €, 2 – izbový byt cca 70,– až 80,– € a 3 – izbový byt cca 90,– až 100,– € mesačne, samozrejme okrem dodávky el. energie a vody, ktoré si nájomca hradí sám zvoleným dodávateľom.
Do úvahy výstavby pripadá areál bývalej materskej školy, kde v týchto dňoch obec získala do vlastníctva pozemok parc. č. 28/2. Napriek výstavbe bytového domu nedôjde k obmedzeniu detského ihriska, ktoré obec získala víťazstvom v súťaži MY Žilinských novín v roku 2010 aj vďaka sponzorom.
Keďže sa potrebujeme v dohľadnej dobe rozhodnúť do akej alternatívy sa pustíme, je potrebné zistiť Váš záujem – občanov obce. Ak máte o tieto byty záujem, pošlite nám prosím žiadosť, aby sme mali relevantné podklady v rukách a aby sme mohli trošku pohnúť s bytovou otázkou v našej obci. V tomto štádiu prípravy nám stačí doručiť vyplnenú žiadosť bez príloh.

Príloha: ziadost-o-pridelenie-najomneho-bytu.doc

Silvester a vítanie Nového roka 2014. (5.1.2014)

Želajme si v novom roku,

dobrých ľudí vždy po boku.

Zdravia, lásky plný dom

a spokojný život v ňom.

Stalo sa tradíciou stretnúť sa pred kultúrnym domom v posledných hodinách starého roku a privítať v prvých hodinách Nový rok. Ani tento rok nebol výnimkou. Krátko pred polnocou sa začali schádzať prví Lúčania. V dobrej nálade a atmosfére, pri modernej disco, ale aj ľudovej hudbe a varenom vínku sa stretli susedia, známi, zaznievali posledné hodnotenia uplynulého roka. Po spoločnom odpočítaní posledných sekúnd starého roka a prvých novoročných vinšoch nasledoval krátky ohňostroj. Tí, ktorí prišli neoľutovali a v dobrej nálade vydržali až do skorých ranných hodín.

Mikuláš 2013 (22.12.2013)

Mikuláš opäť nesklamal. Tak ako po iné roky, aj v sobotu 7. decembra 2013 navštívil našu obec Mikuláš, ktorého sprevádzali anjel a čert. Deti už pred 16.00 hod. netrpezlivo očakávali a pobehovali pri vianočnom strome, ktorý sa po prvý krát v tento deň i rozsvietil. Nakoniec pár minút na to prišiel aj Mikuláš a priniesol všetkým deťom v obci plný batoh balíčkov so sladkosťami. Na všetky deťúrence sa ušlo, ale doniesol i pre tie, ktoré na stretnutie s ním nemohli prísť.

VIAC FOTOGRAFIÍ VO FOTOGALÉRIÍ

Október ako Mesiac úcty k starším (20.10.2013)

V decembri roku 1990 bol mesiac október vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov za Mesiac úcty k starším a 1. október za Medzinárodný deň starších. V decembri v roku 1990 bol mesiac október vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším a 1. október za Medzinárodný deň starších. Podľa aktuálnych štatistík žije dnes na celom svete viac ako 600 miliónov seniorov. Na Slovensku je to vyše 900 tisíc obyvateľov vo veku 60 a viac rokov, ktorí tvoria 17 % populácie. Z toho 61% tvoria seniorky. Prognóza do budúcnosti hovorí, že do roku 2025 sa počet seniorov zdvojnásobí a virtuálne dosiahne v roku 2050 dva bilióny. Každoročne si aj naša obec pripomína toto obdobie a usporadúva kultúrny prgram pre starších občanov. Tento rok sa konal v sobotu 19. októbra 2013 v sále Kultúrného domu.

DEŇ MATIEK 2013 (13.5.2013)

Privítanie novorodencov 2013 (11.5.2013)